Sıkça Sorulan Sorular

- Laminat parke mutfak zeminine döşenir mi? Hangi zeminler için hangi ürün daha uygundur?

 

Designfloor son derece dayanıklı olup, özel kilit sistemi ile üretilmektedir. Gerekli önlemler alındığı takdirde bu kilit sistemi ile ürün mutfak zeminlerinde kullanılabilmektedir. Mutfak zeminlerinde tüm ürünlerimizin kullanımı uygundur. Dikkat edilmesi gereken husus, parkenin üzerine su dökülmemesine özen gösterilmelidir.

Drenaj delikleri, bulaşık makinesi giderleri, çöp tahliye olukları, dış giriş kapıları ve buzdolabı etrafındaki boşluklar Designfloor izolasyon malzemesi veya kaliteli bir silikon ile kapatılarak sızdırmaz hale getirilmelidir. Unutmayınız ki ıslak zeminler sadece banyolar, tuvaletler, mutfaklar, balçıklı yerler, fuayeler ve çamaşırhaneler ilesınırlı değildir.

Designfloor parkeler ve aksesuarlarının aşırı nem üreten sauna ve yüzme havuzlarında kullanılması tavsiye edilmez. Uzun süre suya maruz kaldığında laminat parke zarar göreceğinden tavsiye edilen uygulama talimatlarına mutlaka uyulması gerekmektedir.


• Duvarlar, borular gibi engellerin etrafında 7 cm ile 4 cm kadar bir yürüme aralığı bırakılmalıdır.


• Bütün çevresel yürüme aralıkları Designfloor izolasyon malzemesi ile kapatılmalıdır.


• İzolasyon malzemesi kullanılırken, önce laminat parkeye paralel olarak parkeden 8 cm mesafeden bir perdeleme bandı yapıştırılması yararlı olacaktır. Perdelemenin ardından boşluk izolasyon malzemesi ile doldurulur, fazlalıklar kazınıp alınır ve yapıştırılan bant çıkarılır. İzolasyon yerinin 24 saat süreyle suya maruz kalmamasına özen gösteriniz.


• Ara bölümlendirme yapmadan maksimum 8 metrelik uzunlukta döşeme yapılabilir. Odanın her bir giriş kapısının altına ek yeri yapılmalıdır.


• Uzun süreli, sağlıklı bir kullanım için Designfloor bakım ürünleri kullanılmalı ve talimatlara uyulmalıdır.


• Parke üzerindeki sıvı döküntüler bekletilmeden alınmalıdır.

 

- Alerjim Var, Laminat Parke Sağlığım İçin Uygun mu?


Designfloor parkelerinin yüzeyi ve birleşme yerleri oldukça sıkıdır böylece ürünler toz barındırmaz. Yüzeyin temizlenmesi son derece kolaydır. Toz zerrecikleri ve alerjiye neden olan organizmalar temiz parke yüzeyinde barınamaz. Parkelerin hijyenik bir ortam sağladığından emin olmak için, Designfloor bakım ürünlerini kullanmanız önemlidir.


- Laminat Parke Nedir ? 

Designfloor'un esas yapısı su çekmeyen ve sıkıştırılıp kaynatılan HDF levhadır (yüksek yoğunluklu fiber levha). Bu levhanın üzerine bir desen tabakası ve desenin üzerine de aşınmayı ve yıpranmayı önleyen şeffaf bir tabaka kaplanmıştır. En altta ise nemi ve deformasyonu önleyen bir tabaka vardır. Dekor tabakası kâğıt üzerine basılan ve değişik ağaç desenleri veren bir tabakadır.

Bu kâğıt melamin reçineye daldırılıp emdirilmiştir. Bu kâğıt son derece sağlam ve şeffaf bir koruyucu tabaka ile kaplanmıştır. Melamin tabakalar HDF levhanın üzerine yüksek basınç ve ısı ile preslenir. Buna ilave olarak en üst tabakaya bir ahşap veya fayans deseni basılır. Örneğin, meşe desenleri ahşap desene birebir uyan bir karakter taşır. Desen baskısı son derece rafine bir baskı ile yapılmakta olup, birebir ahşap görüntüsü sunar, böylece kullanıcıya gerçek bir ahşap keyfi yaşatır.

 

Designfloor ürünlerini nereden temin edebilirim?


Designfloor ürünlerini perakende satıcılarda bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir ve size en yakın satıcıya ulaşabilirsiniz.

 

- Designfloor Garanti Belgesi Devredebilir mi?


Designfloor ürününün garanti belgesi, alımı yapan kişi için düzenlenmektedir ve devredilmesi mümkün değildir.


- Designfloor Kimdir?

Designfloor dünyanın önde gelen ve en tanınmış Laminat Parkesi olan Designfloor markasını Türkiye'ye kazandıran, Türkiye'nin laminat parke ile tanışmasını sağlayan, sektöründeki öncülüğünü, uzmanlığını ve profesyonelliğini kurumsallaşmayla bütünleştirmiş, köklü bir firmadır. Designfloor'un tercih edilmesinin en önemli nedeni üst düzey kalitesi ve kaliteye endeksli olarak fiyat avantajıdır. Designfloor üretildiği andan itibaren Türkiye'nin önde gelen güçlü markalarından biri haline gelmiştir. Unutmayın bütün piyasadaki tüm ürünler "AYNI" değildir, Designfloor'un size sunmuş olduğu zemin döşeme ürünleri dünyanın en güvenilir, dayanıklı ve kaliteli zemin döşeme malzemeleridir.


- Designfloor'un Güvenliği ve Rekabet Gücü


Designfloor ürün yelpazesindeki zemin kaplamaları devamlı olarak artan kalitesi ile Türkiye ve Orta Asya'da en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Designfloor, teknolojik üretim tesisleri ile devamlı olarak, yenilikçi, yaşamı kolaylaştıran zemin de yeniliklerin öncüsü olmuştur. Designfloor'un aynı piyasa içerisinde faaliyet gösteren diğer firmalardan en belirgin farkı, satış öncesi ve sonrası vermiş olduğu kaliteli ve güvenli hizmettir. Müşterilerimiz için 'BUGÜN' var olmak ile beraber 'YARIN'ı da paylaşmak isteyen müşteri hizmet anlayışımız bizi devamlı olarak piyasada müşterimize ve topluma karşı canlı tutmaktadır.


- Laminat Parkemin Bakımını Nasıl Yapabilirim?

Laminat Parkenin uzun ömürlü olması doğru ve düzenli bir bakım ile mümkündür. Dikkatli kullanıp, bakım yapıldığı takdirde çok uzun yıllar boyunca ilk günkü canlılığını korur. Müşterilerimize uygulamaya başlamadan önce tavsiye ettiğimiz, ev ya da ofis mobilyalarının ayaklarının altına koruyucu kumaş maddeler monte edilmeli, özellikle ofislerinizde ve çalışma alanlarınızda sandalye altlarında şeffaf koruyucular kullanılmalıdır. Ağır ve kesici mobilya ayaklarının parkeyle olan direkt temasından kaçınmak gerekir. Kir ve toz tanelerinin parkeye zaman ile zımpara etkisi yapabileceğini unutmamak gerekir.

Temizlik yaparken daima çok iyi sıkılmış bir bez kullanılması gerekmektedir. Su ile temizlenmesi istenilmeyen hasarlara sebebiyet verebilir. Temizlik sırasında iki kova kullanılması, bunlardan birine 3 litre suya ½ su bardağı ahşap temizleyici, diğeri ise bezinizi durulayabileceğiniz temiz su içeren kova olmalıdır. Bezinizi parke üzerinde sıkılmaması temizlik sırasında, hatırlanması gereken en önemli prensiplerden biridir. Micro-fiber bezler kullanılmaması tavsiye edilir. Temizlik yaparken alkol ve benzeri maddeler kullanmayın ve sadece duru suyla temizlik yapmayın. Parke üzerine ilk birkaç hafta halı sermekten kaçının. Yerden ısıtmalı ortamlarda yere yapışan paspaslar kullanmamaya dikkat ediniz, aksi takdirde parke ile paspaslar kimyasal bir reaksiyona girebilir.

Laminat Parkelerin yüzeyleri kendinden cilalı olduğundan, periyodik olarak herhangi bir cilalama gerekmemektedir. Designfloor'un hiç bir yüksek kaliteli ürününde herhangi bir leke veya solma ile karşılaşamazsınız. Karşılaşılacak her problem Designfloor'un garantisi altındadır. Laminat Parke üzerindeki herhangi bir kırılmada, Designfloor'dan tedarik edebileceğiniz laminat parke makyaj seti ile gerekli bakımı yapabilirsiniz. Hasarların ½ cm'den büyük olması durumunda mevcut plakayı Designfloor'un Müşteri hizmetlerini arayarak ya da bayimize ulaşarak temin edebilirsiniz. Adres: Gençosman mah. Doğanbey cad. Akyıldız Sk. Huzur İş Merkezi No:4/2 Güngören/ İstanbul /Türkiye
 

Telefon : +90 (212) 611 15 15 (Pbx)
Faks : +90 (212) 611 05 05
E-posta : info@df.com.tr

 

- Designfloor'un Uygulaması Kolay mı?

Designfloor'un portföyünde bulundurduğu kilit sistemli laminat parkeleri; tecrübeli elemanlarımız ve teknik ekipmanlarımız ile bir gün içerisinde boş bir evin tamamına uygulanabilir. Eğer laminat parkeyi kendiniz döşemek isterseniz bu konuda size verilen uygulama kitapçığını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Takip edeceğiniz maddeler size yol gösterici olacaktır. Bu konu ile alakalı Designfloor'un tecrübeli teknik elemanlarından faydalanabilirsiniz.

- Hasarlı Parkeler Tamir Edebilir mi?

Laminat Parkeniz de oluşan çizilmelere, küçük çaptaki kırılmalara Designfloor tecrübeli elemanları ile gerekli müdahaleleri yapabilirsiniz. Eğer hasarlar büyük ise , o zaman elemanlarımız hasarlı parkeyi aynı renk ve desende başka bir parke ile değiştireceklerdir. Hasarlı parkenin sadece profesyonel teknik elemanlar tarafından değiştirilmesi gerekir. Böyle bir durumda lütfen Designfloor yada Laminat parkenizi aldığınız bayi ile irtibata geçiniz.

- Parke Döşemesi İçin Ne Gerekir?

Laminat Parkenizin uygulanmadan önce oluşması gereken bazı şartlar vardır.


Bunlar;

- Zeminin düz olması
- Gerekli tüm teknik ekipmanın uygulama kitapçığı ile beraber hazır olması
- Uygulamaya başlamadan kağıt üzerinde nereden nasıl başlanacağına dair bir plan çıkarılması

- Bir Laminat Parkeyi alırken kalınlığından başka neye dikkat edilmelidir?

Laminat Parke araştırırken ilk etapta laminatın size uygun olup olmadığına bakmalısınız. Laminat parkeler birçok benzerinden çok daha dayanıklı olup, desen çeşitliliği sayesinde konutun her yerinde kullanılabilir.Ayrıca laminatlar 5-6 yılda bir silinip cilalanması gereken masif parkeden çok daha az bakım ister. Çünkü laminatlar çizilip aşınmayan koruyucu yüzey tabakaları sayesinde masif parke gibi bir bakımı gerektirmezler.

Çok yoğun kullanılan zeminlerde uygun laminat kullanılmazsa, birkaç yıl sonra aşınma meydana gelmesi kaçınılmaz olur ve bu gibi durumlar garanti kapsamına girmez. Bütün bu hususları dikkate alarak, laminat alışverişini her çeşidi bulabileceğiniz Türkiyenin her noktasında konumlanmış bayilerimizden yapabilirsiniz. Her ne kadar kataloglar size bir görsellik sunsa da, siz yine de biraz zaman ayırarak ürünü yerinde görüp, almanızı tavsiye ederiz.